handen_ard_weblog
     

U bent hier:
ChristenUnie Putten
Weblog
Bosbad: Zwemmen, zwemmen en nog eens zwemmen en ook nog een kadernota

Bosbad: Zwemmen, zwemmen en nog eens zwemmen en ook nog een kadernota

maandag 16 juli 2007 16:56
 
 
1 juli 2007 t/m 14 juli 2007
 
 
In de eerste twee weken van juli is er absoluut nog geen sprake van een zomerreces. Op 5 juli is een raadsvergadering waarbij de raad gevraagd wordt kaders te geven voor de begroting. Als College hebben wij in een nota aangegeven aan welke programma’s naar ons oordeel, de middelen moeten worden toegedeeld. Simpel gezegd, hoeveel geld is er voor jeugdbeleid, voor wegenonderhoud, voor de verschillende verenigingen in Putten etc. De vergadering die voor het college richtinggevend dient te zijn heeft veel meer het karakter van een algemene beschouwing. Er zijn zelfs partijen die moties in willen dienen om de kadernota te wijzigen. Als college nemen wij notie van hetgeen de partijen opmerken en zullen wij die opmerkingen zoveel mogelijk in de begroting, die in okt/no a.s. aan de orde komt verwerken. Bij de begroting kunnen partijen hun moties en amendementen indienen.
 
Wien van den Brink maakt het deze avond nogal bont, om de ChristenUnie verantwoordelijk te houden voor elke verkeersdode die in de toekomst op de N303 zal vallen. De burgemeester ontneemt hem het woord. Persoonlijk vind ik het populistisch gedrag om mensen langs de Harderwijkerstraat te bewegen om de volgende verkiezingen voor Gemeentebelangen te kiezen. Laat ik een ding zeggen: In 2002 dachten de kiezers in Huinen ook op een partij te stemmen die tegen een halve rondweg waren. Bewoners van de Harderwijkerstraat wees dus gewaarschuwd.
 
Gemeentebelangen heeft net als de andere partijen een punt als zij zeggen dat er op de Harderwijkerstraat iets moet gebeuren. Daarbij vindt zij o.a. de ChristenUnie aan haar zijde. Ik heb inmiddels de eerste gesprekken gevoerd met mevr van Haaren. Ik kan daarover nog geen inhoudelijke mededelingen doen, omdat dat eerst met de raad besproken moet worden.
 
 In de eerste week van juli hebben wij als College een dag besteed aan visievorming voor Putten. Waar willen wij als Putten over een aantal jaren staan, wat voor gemeente willen wij zijn. Thema’s als wonen, werken en recreëren, jongeren, ouderen komen hierbij aan de orde. Het is goed om met elkaar een richting te bepalen, zodat bij de inrichting en besturing van Putten consequente keuzes gemaakt kunnen worden. In het bedrijfsleven worden dergelijke sessies gebruikt voor strategievorming. Goed om dit als College ook te doen.
 
Het Bosbad, the never ending story in Putten, heeft de politieke gemoederen zo vlak voor de vakantie aardig bezig gehouden. Zoals ik in mijn vorige weblog schreef gaan Barend Siksma, Frits Fabriek en ik niet in het Stichtingsbestuur zitten. Dit naar aanleiding van het ontbreken van een bestuurdersaansprakelijkheidsverzekering. Nader juridisch advies heeft uitgewezen dat dit nog niet eens het grootse probleem is, maar dat artikel 160 van de gemeentewet een juridisch obstakel is. Di geeft namelijk aan dat openbaar bestuurders in een gemeente niet via andere rechtspersonen publieke doelstellingen moet verwezenlijken. M.a.w. Het Bosbad ontvangt subsidie van de gemeente, het belang van de gemeente is niet teveel subsidie, terwijl het belang van de stichting daar niet mee in overeenkomst kan zijn. Het op persoonlijke titel zitting nemen in een stichtingsbestuur staat voor de rechter gelijk aan het als wethouder zitting hebben in het bestuur.
 
Gezien de ontstane situatie zal het nagenoeg onmogelijk zijn om vrijwilligers te vinden die zitting willen nemen in het bestuur van het Bosbad. Daarom heeft het college voorgesteld om een nieuwe voorzitter te benoemen en de kosten voor een interim-manager voor rekening van de gemeente te laten komen. Dit is geen blanco check, omdat er een deadline van 1 januari 2009 staat voor het opleveren van een plan. De kostten voor de interim-manager kunnen worden gefinancierd uit nog niet besteedde exploitatiesubsidies.
 
Na veel detailvragen gaat de raad in grote lijnen akkoord met het collegevoorstel. Opmerkelijk in deze vergadering is dat Gemeentebelangen en de PvdA/GrLi meer subsidie aan het Bosbad willen verstrekken dan de huidige 400.000 Euro. In april jl was deze bereidheid er niet. Toch een mooi gebaar van de oppositie, zodat zij altijd kunnen zeggen, maar wij wilden wel.
 
Vrijdag de 13e heb ik ’s ochtends een bedrijfsbezoek aan Vink in Barneveld. Dat doen wij samen met het bestuur van de ReVu. Erg leuk om een kijkje achter de schermen van een bedrijf te krijgen. Ik ben verbaasd over de diverse activiteiten van Vink. Wat mij het meeste aanspreek is de ondernemersgeest die opvalt. Niet denken in problemen, maar in oplossingen. Voor de politiek iets wat meer gedaan zou moeten worden. ’s Middags breng ik mijn eerste bezoek aan mevr v Haaren, om met haar te spreken over de aanpak van de verkeersproblematiek op N798 en N303. Ik verwachtte geen uitgewerkt plan, maar vond het erg belangrijk om met haar persoonlijk kennis te maken en te spreken over oplossingen voor Putten.
 
Volgende week stond voor mij de 4Daagse van Nijmegen op het programma. Helaas heb ik dit weekend moeten besluiten niet mee te doen. Mijn vrouw is ziek geworden en dan ga je niet een week van huis, zeker omdat wj de zorg hebben voor drie jonge kinderen. Dit is de derde keer op rij dat het mij niet lukt om voor de 6e keer de 4Daagse uit te lopen. In 2005 ging het verkeerd met mijn inschrijving, het verhaal van 2006 is bekend en nu kan het niet.
 
                 
 
Labels

«Terug

Reacties op "Bosbad: Zwemmen, zwemmen en nog eens zwemmen en ook nog een kadernota"

Geen berichten gevonden.

Archief > 2012 > mei

Geen berichten gevonden