nNa een heerlijke vakantie, waarin er afstand genomen kon worden van het werk is het weer tijd om te beginnen. In de eerste week van september begint het vergaderseizoen weer. De laatste etappe van deze 4 jaar tot aan de verkiezingen in maart 2010.
Ik hoop dat elke partij zich beseft dat ook in de komende maanden het dorp bestuurd moet worden en dat elk raadslid en elke wethouder de plicht heeft te handelen in het algemeen belang van de inwoners van Putten. Ik vind het een raar, terugkerend fenomeen, dat in de laatste maanden tot aan de verkiezingen een zekere mate van besluiteloosheid lijkt te ontstaan in politiek Putten. Alsof het algemeen belang ineens niet meer geldt en het alleen nog om partijbelang gaat.
Zo staan de komende maanden nog een groot aantal belangrijke onderwerpen op de politieke agenda: o.a. de centrumontwikkelingen, waarbij de keuze voor of tegen een MFC van grote invloed is. De sportnota, met daarin een toekomstvisie voor de sport in Putten, West- en Zuidflank studie, infrastructuur gaat gepaard met grote investeringen. Het bevreemdde mij dan ook ten zeerste dat onderzoeken, waarom de raad heeft gevraagd, door een aantal partijen van tafel werden geveegd, omdat de uitkomst van het onderzoek hen kennelijk niet uitkwam. Als met die houding een besluit genomen gaat worden over investeringen van 15 a 20 miljoen Euro, vrees ik voor de kwaliteit van die besluitvorming.
In elk geval zullen de komende maanden veel uren besteed gaan worden aan de voorbereidingen voor de komende raadsverkiezingen. Kandidatenlijsten moeten worden opgesteld, programma’s moeten door de kiesverenigingen worden vastgesteld. Websites worden in stelling gebarcht. Zo heeft het CDA-Putten haar site in een nieuw jasje gestoken en wordt er de laatste weken veel op gepubliceerd. Een goede zaak dat partijen een zo actueel mogelijke site in de lucht houden.
Vreemd dat de site www.groenensociaal uit de lucht is. De website is afgesloten vanwege administratieve redenen. Zou de PvdA/GroenLinks fractie een liquiditeitsprobleem hebben? De verwijzing naar de site www.mijndomein.nl doet zoiets vermoeden, want volgens die site kost een domeinnaam €9 per/jaar. Ik stel mij graag garant voor die €9, want de bespiegelingen van Herman Luitjes vond en vind ik een aanwinst voor politiek Putten
De ene partij is, zoals ik in de wandelgangen heb gehoord,l verder met de voorbereidingen dan de ander. Een ding is zeker de PVV zal in Putten in ieder geval niet deelnemen. Een klap in het gezicht van de 15% van de Puttense kiezers die bij de Europese verkiezingen haar stem heeft gegeven aan deze partij.
Het is de afgelopen prachtig zomerweer geweest. Lekkere temperaturen, op tijd regen. Kortom voor zowel de landbouw als de toerist een prachtige zomer. Daarin mogen wij de zorgende hand van onze Schepper zien.
Een aantal Puttenaren zijn minder blij met het groeizame weer, want ook het “onkruid”groeit daardoor harder. Op een aantal plaatsen in de gemeente is dat ook goed zichtbaar. In Putten hebben wij in 2006 een groenbeheerplan opgesteld, met daarin een aantal kwaliteitsniveaus. Voor de begraafplaatsen geldt dat gekozen is voor het hoogste niveau van onderhoud, terwijl voor het overige groen gekozen is voor het op een na hoogste niveau. Daarop zijn menskracht, werkroosters en budgetten afgestemd. Dat betekent dat niet elk sprietje onkruid in dezelfd week als dat het zichtbaar wordt verwijdert wordt. Ik spreek veel mensen van buiten Putten die vinden dat onze gemeente er over het algemeen prachtig bijligt. Kennelijk zijn een aantal Puttenaren dat niet met hen eens.
Ik wens en bid onze gemeenteraad en het College veel wijsheid en Gods onmisbare zegen toe in de komende maanden. Want wij kunnen wikken en wegen, maar uiteindelijk is het God de Koning der Koningen die regeert.
Herman Luitjes | Geplaatst op: 01-09-2009 19:31 | |
Dat heeft Ard goed gezien! De site
www.groenensociaal.nl is inderdaad enkele weken uit de lucht
geweest. De omschrijving ‘wegens administratieve
redenen’ was niet zo goed, het waren meer technische redenen.
Nu Ard met deze column het startsein voor het nieuwe politieke
seizoen heeft gegeven, is de site
www.groenensociaal.nl ook weer in de lucht. Wel een sympathiek gebaar overigens dat Ard zich garant wil stellen voor die € 9,--. Dat waardeer ik wel, maar het is vooralsnog niet nodig. Trouwens een garantstelling voor de site impliceert niet automatisch een wekelijkse bespiegeling. In die zin adviseer ik Ard een garantstelling onder voorwaarden. Wel een ingewikkeld instrument ‘garantstelling’, daar had ik best een bespiegeling aan kunnen wagen. Maar ja, voorlopig zit de dop op de pen. | ||
Ard Kleijer | Geplaatst op: 01-09-2009 23:24 | |
Herman Goed te lezen en te zien dat jullie site weer in de lucht is. | ||