handen_ard_weblog
     

U bent hier:
ChristenUnie Putten
Weblog
Alleen maar over het Bosbad

Alleen maar over het Bosbad

maandag 15 december 2008 21:57 Je kunt aan alles merken dat de feestdagen eraan komen. Overal branden lampjes in kerstbomen en andere feestverlichting, het geeft een gezellige sfeer in de donkere dagen van december. Ook in de politiek is de komst van de feestdagen te merken. Zaken worden afgerond en ik heb de laatste commissievergadering van dit jaar al weer gehad. Toch was het geen commissievergadering waar niets gebeurde, integendeel zelfs.

We beginnen de week met fractievergadering. We bespreken de commissievergaderingen en ook nog wat zaken van werkbezoeken, symposia en andere bijeenkomsten. Ook kijken we kritisch naar onszelf: wat hebben we het afgelopen jaar gedaan? Kritisch naar jezelf kijken is niet altijd even makkelijk, je moet kritiek leveren op elkaar en dat kost tijd en energie. Maar het is wel goed, zo’n avond jezelf de spiegel voorhouden. Je weet weer even goed waarom je het allemaal doet. Niet ons belang, niet onze politieke standpunten, maar de wil van onze Hemelse Vader moet een hele belangrijke rol in ons werk spelen, en zo ervaren we dat ook allemaal. Het werk van wethouder, raadslid en commissielid kost veel tijd en energie en dan is het goed om te weten dat de Here dat zegent en dat je niet afhankelijk bent van mensen. De betrokkenheid uit de achterban mag best wel wat beter en intensiever. De laatste ledenvergadering was nu niet echt een succesnummer te noemen en dat ligt niet alleen maar aan het slechte weer en aan de onderwerpen. We hebben de leden en de kiezer nodig om te kunnen werken en te weten wat hun visie is. We zijn volksvertegenwoordiger en niet onze mening maar die van de inwoners van Putten is belangrijk.

Op de agenda van de commissie Samenleving staat de begroting en het masterplan van het Bosbad centraal. Ook de WMO-evaluatie staat op de agenda, maar na het behandelen van de twee punten over het Bosbad is het bijna tijd om te stoppen en dus wordt de WMO door geschoven naar de vergadering van januari. Dat laatste is niet leuk voor Christine: ze had zich goed voorbereid en dat moet ze dus in januari weer overdoen.

Over het Bosbad weet iedereen altijd wel wat te zeggen, maar heel vaak is het niet positief. Ik probeer een positieve inbreng te geven, en dat is niet gespeeld of opgelegd. Ik vind dat het nieuwe Bosbadbestuur goede plannen heeft en ik vind ze ook realistisch. Dat de begroting uitloopt is natuurlijk niet goed, maar dat heeft wel een aantal belangrijke argumenten. De verborgen gebreken die aan de dag kwamen, bijvoorbeeld, en het langer gesloten blijven van het zwembad. Maar het gaat de afgelopen maanden goed. De renovatie gaat rustig door en een gedeelte van het zwembad is ook open. Wat opvalt aan de hele discussie rond het Bosbad is de houding van GB. Noem de andere sportaccommodaties maar op, altijd was het GB die het voor die sporters opnam. Het Laakhuis en Rood/wit konden als geen ander rekenen op de steun van GB. Maar zo niet het zwembad. En GB zwijgt er ook over. Hoe open ze altijd zijn, hierover zwijgt men in alle talen. Te duur zegt GB, ja daar hebben ze gelijk in, maar het Laakhuisje dan, was dat niet duur? Of Rood/Wit, was dat een koopje?  Misschien hebben ze wel spijt van hun standpunt en is GB bang dat als ze nu anders stemmen de partij opnieuw van draaikonterij wordt beschuldigd. Ik zou de echte reden wel eens willen weten.

De PvdA houdt niet van verrassingen en zeker niet in de begroting van het zwembad. Verrassingen vind ik meestal wel leuk, maar toegegeven, in een jaarrekening of begroting zijn ze minder leuk. Maar zijn het hier ook verrassingen? Nee toch, als raad en commissie wisten we toch hoe het ging bij het Bosbad? We zijn zelfs naar de verborgen gebreken wezen kijken. Ook dat het zwembad langer gesloten zou blijven, dat wisten we toch, en dat langer dicht blijven geld kost, lijkt me een niet zo’n moeilijke rekensom. Henry Luitjes blijf een antwoord dan ook schuldig. Wat voor ons wel een verrassing was, is de voorwaarde die de PvdA-fractie nu ineens stelt bij de openstelling van het zwembad. De raad heeft indertijd een motie aangenomen, ja inderdaad van de PvdA!, dat het Stichtingsbestuur zelf mocht uit maken wanneer het zwembad open was. Niet de raad gaat hier dus over, maar het Stichtingsbestuur. Tegen de zin in van de ChristenUnie en SGP is dit aangenomen, ook met de instemming van de meerderheid van de CDA-fractie( er was een raadslid van het CDA die een stemverklaring afgaf) werd de motie aangenomen. Nu echter het Stichtingsbestuur besloten heeft dat het zwembad niet op zondag open gaat, trekt de PvdA in twijfel of de fractie  wel steun gaat geven aan het zwembad. Een beetje raar is dat wel. Je zegt: het Stichtingsbestuur mag het uitmaken, dan doet het Stichtingsbestuur niet wat jij wilt, en dan neem je dus zelf een beslissing. Wie maakt nu uit wanneer het zwembad open is – het Stichtingsbestuur of de PvdA? Hier zal ongetwijfeld een schitterend en nogal zuur verhaal bij passen, dat kennen we wel van de PvdA. De grote man van de PvdA klaagt daar zelf ook al over. En het is ook wel herkenbaar.

Ga ik nog terug blikken over het jaar 2008? Natuurlijk maar dat doe ik volgende week. Ik heb een goed voorbereiding, want ik moet nog een artikel schrijven voor ChristenUnieNieuws en daarin ga ik een begin maken van een terugblik.

De evaluatie van de WMO komt dus in januari. Ik hoop dat we daar goed de tijd voor nemen, want dat is het wel waard.

Labels

«Terug

Reacties op "Alleen maar over het Bosbad"

Tim
Geplaatst op: 17-12-2008 15:38Citeer
Deze keer kan ik me niet meer bedwingen, heel vaak kon ik het nog net aan, maar dit gaat te ver, dit is over de grens, dit is uitlokking!

Het is heerlijk dat nu eindelijk alle vergaderingen van de verschillende commissies en de gemeente raad via het internet zijn te beluisteren. Zo kan iedereen alles thuis op de bank hangend horen. Dat iedereen mee kan 'genieten' geeft vast wat meer betrokkenheid van de Puttense burgers met de plaatselijke politiek. Als je zo alles voorbij hoort komen dan vraag je jezelf wel eens af: voor wie zitten ze daar eigenlijk? Nu schrijft u in uw weblog wat over kritiek. Maar heeft de CU wel eens kritisch naar zichzelf gekeken? zo ja waar blijkt dat dan uit? Is de CU Putten niet een soort "onder"afdeling van de CDA Putten geworden? Hoe vaak zijn de opmerkingen, vragen en standpunten niet inhoudelijk gelijk? Waar is de eigen visie van de CU?
Natuurlijk is de CU, anders dan het CDA, erg druk bezig met het bestrijden van Gem.Belangen en vaak niet eens terecht! Gelijk stoppen met dat kinderachtige gedrag en vanaf nu contructief overleggen en met kennis de gemeente Putten besturen.
Is het dan vreemd dat er verwijdering ontstaat tussen de partij en de achterban? Ik denk van niet, het zou vreemder zijn als dat niet het geval was. Het zegt toch genoeg dat zelfs de eigen leden niet meer komen naar een ledenvergadering.
De reactie van Marjolein, hier op de site, heb ik ook gelezen. Ik begrijp haar helemaal en..... ze heeft gelijk! De CU wethouder en de CU fractie weten niet wat er echt leeft onder de Puttense bevolking. Op het moment dat de wethouder het raar gaat vinden dat er een grote meerderheid van de Puttense bewoners tegen die idioot hoge kosten van het bosbad zijn, is dat een duidelijke bewijs geleverd. De CU moet meer luisteren naar de bevolking. Natuurlijk is het niet alleen het bosbad wat veel te duur is, maar ook al die andere sportclubs.
Voor deze onzinnig hoge uitgaven is in Putten totaal geen draagvlak en dat had de CU ook kunnen weten als ze eens wat dichter bij de burgers zou staan. Sport is prima, maar niet tegen elke prijs.
Ik zal nog een voorbeeld geven waaruit blijkt hoever de CU van de Puttenaren af staat. Pas stond de welstand op de agenda van de commissie. Als er iets niet funcioneert in Putten dan is het wel het overleg met de welstandarchitect en de welstandcommissie. Uit mijn directe kring weet ik net te goed dat met de huidige welstandarchitect niet te overleggen valt. De man is rechtstreeks uit het voormalige oostblok komen wandelen en heeft nog steeds niet door dat wij hier in Nederland wat anders met elkaar omgaan. Al die vooroverleg rondes zijn een complete wassen neus waar natuurlijk nooit iets over op papier komt. Het is een volstrek willekeurig en het heeft veel te veel te maken met de persoonlijke smaak van een de welstanarchitect zelf. Natuurlijk zal geen enkele weldenkende architect dit melden want vervolgens kan je het wel vergeten met je plannen bij deze man en het
Gelders genootschap. Gelukkig zijn er nog wel een paar fracties zoals de VVD en SGP die wel van deze misstanden op de hoogte schijnen te zijn. Ondanks alles blijft het vreemd dan op iedere verjaardag iedereen op de hoogte is van disfunctioneren van de welstand, maar de CU weet schijnbaar van niets. Het blijft vreemd! Met een bezorgde groet Tim
Peter Brink
Geplaatst op: 22-12-2008 17:16Citeer
Tim hartelijk bedankt voor je bericht. Goed ook om de kritiek van het sportaccommodatie beleid hier te verwoorden. Het is duidelijk dat je de hoeveelheid geld aan sport te veel vind en daar kan ik me ook wel iets bij voorstellen. Het voorbeeld van het zwembad heb ik wel wat bezwaren tegen. Ik zou je graag willen vragen zet eens op een rijtje wat er dan te veel naar het zwembad is gegaan. Ik ben erg benieuwd naar het antwoord. Alleen roepen dat het te veel is , is wat mager en daar kan ik niet zo heel veel mee. Maar als je duidelijk kunt maken wat je te veel vind erg graag. En een weblog is ook een vorm van contact met de achterban. Ik ben benieuwd naar je reactie. En ik zou ook wel willen reageren op de ander zaken maar misschien is dit eerst genoeg. Het verschil in de christelijke politieke partijen is wat moeilijker uit te leggen. En ik zou andersom redeneren. ChristenUnie is plaatselijke groter dan het CDA dus zou het CDA heel goed een afdeling van het ChristenUnie kunnen zijn. Want landelijk zijn de verschillen tussen de partijen natuurlijk groter dan plaatselijk. Goede feestdag toe gewenst en ben benieuwd naar je redactie
Tim
Geplaatst op: 22-12-2008 22:47Citeer
Het is positief dat u nog een reactie plaatst! Mijn compliment daarvoor.

Wat kunt u nu nog veranderen aan de veel te hoge uitgaven van de gemeente aan het bosbad? Volgens mij niets meer.
De precieze cijfers van het bosbad heb ik niet, maar dat gaat het ook totaal niet om. Ik geef alleen maar weer wat heel Putten denkt!
In één jaar meer dan tien miljoen uitgeven aan sport is voor de gem. Puttenaar en ook voor mij veel te veel. Heel Putten heeft dit inmiddels door, maar de CU schijnbaar nog steeds niet en dat is volgens mij een duidelijk signaal dat de CU meer moet communiceren met de burgers. Putten is maar een kleine gemeente en al dat geld zal hoe dan ook opgebracht moeten worden door de burgers. Iedereen zal binnenkort een stap terug moeten doen en als dan de gemeente zoveel geld uitgeeft is dat niet leuk. De gemeentelijke heffingen gaan wel elk jaar omhoog en nooit eens naar beneden, heeft u daar wel eens over nagedacht? Gewoon volgend jaar eens vijf procent van alles af en de daarop volgende jaren dat ook nog eens herhalen.......
Ik voorspel nu dat het bosbad ook na deze giga dure verbouwing geen zwarte cijfers zal draaien en ik voorspel ook dat het bosbad elk jaar meer geld van de gemeente nodig zal hebben.
Zal ik één voorbeeld geven waar de gemeente Putten fors op had kunnen bezuinigen. Wat denkt u van het in 2009 aanbesteden?

U heeft gelijk op het punt van de CDA! Je kan natuurlijk ook helemaal andersom redeneren. Maar dan moet wel de CU met de frisse ideeen komen en niet het CDA en daar ontbreekt het vaak aan. Niet blijven steken in het verleden, maar vooruit denken. Niet dat kleuter gedrag t.o.v. Gem.belangen, maar nu eens een punt zetten! Moet u eens indenken hoe dat overkomt bij de luisteraars op de radio en internet.

Wel blijft ik nieuwsgierig naar uw mening over mijn andere punten.
groet, Tim
Peter Brink
Geplaatst op: 23-12-2008 14:35Citeer
Citaat
Ard Kleijer schreef:


Marjolein, schrijft dat zij vind dat er teveel geld naar sport gaat. Zij noemt het zelfs geldverspilling. Misschien is het goed om te weten dat bijna 50% van de totale gemeentelijke begroting wordt besteed aan zorg en sociale zaken. In die zin is het sportbudget een fractie van de totale begroting (ca 3%). Als ik afga op de ledenaantallen van Puttense sportverenigingen zijn bijna 5000 Puttenaren op de een of andere manier verbonden met een sportvereniging. Als sporter, vrijwilliger etc. Dat is ca 22% van onze bevolking. Ik denk niet dat het dan geldverspilling is als 3% van de begroting aan sport wordt besteed.
Einde citaat Ard Kleijer.

Ik vind dat Ard dit goed onder woorden heeft gebracht.

Waarom ik vroeg om de cijfers die uitgegeven zijn aan het zwembad even op een rijtje te zetten, wad bedoeld om naar de feiten te kijken. Want die feiten zijn namelijk nog al verschillend met de werkelijkheid. Ik heb hierover een ingekomen brief geschreven aan de Puttenaer, als die niet in de krant komt zal ik die publiceren op de site en ben dan erg benieuwd naar je reactie
Met vriendelijke groet
Peter
Tim
Geplaatst op: 30-12-2008 21:57Citeer
Wat ik geprobeerd heb duidelijk te maken met mijn tekst van 17-12 is dat de CU Putten niet weet wat er echt leeft onder de Puttense bevolking. De afstand tussen de CU en de Puttenaar op straat is te groot. Daarbij heb ik wat voorbeelden gegeven. Het is niet mijn opzet geweest om de aangehaalde voorbeelden uitgebreid tot in detail door te nemen. Ik heb alleen aan willen geven hoe er door een groot deel van de Puttense bevolking gedacht wordt over de Puttense politiek.
Het is in dat licht gezien dan ook jammer dat u daar nu zo weinig mee doet.
Nog even wat over de voorbeelden. Het is te begrijpen dat u uw stinkende best doet om blunders uit het nabije verleden -bosbad- te verdoezelen, dat schijnt de laatste tijd erg in de mode te zijn. Aan het bosbad is niets meer te doen. D.w.z. dat het geld is uitgegeven en er geen weg meer terug is, ook al vragen ze er nog een miljoen of 5 bij.
Laten we nu een punt zetten over het onderwerp bosbad en kijken of mijn voorspellingen uit komen. Het verder discussieren is verspilling van tijd en energie, niet van het geld, want dat is al uitgegeven.

Anders ligt het m.b.t. de andere voorbeelden die ik heb gegeven, zoals het totaal niet functioneren van de welstand. Iedereen die wel eens te maken heeft gehad met die welstand weet dat het een drama is. Op afstand het ergst is dan de rayonarchitect van het Gelders genootschap zelf. Natuurlijk is er geen architect te vinden die dit hardop zal zeggen, maar het leeft wel. Het is bijna beangstigend dat de CU niet op de hoogte schijnt te zijn van deze wantoestanden. Laten we nou eens eerlijk zijn, wie wil er in een lelijk huis wonen? Dan nu gelijk de kernvraag: Waarom hebben we dan nog steeds een welstand? Andere vragen over deze misstanden: Waarom is er bijvoorbeeld zo vaak vooroverleg nodig en waarom wordt nergens bijgehouden wat daar wordt besproken? Waarom kan er zonder vooroverleg geen plan worden ingediend? Nu kunt u zeggen dat het formeel wel mogelijk is, maar als dat wordt geprobeerd, wordt dat op alle mogelijke manieren tegengewerkt. Weet u hoe vaak sommige plannen terug moeten voor vooroverleg voordat ze door kunnen naar het echte overleg?
De CU moet maar eens overleggen met de SGP en de VVD. Daar zitten de mensen met directe ervaring met het disfunctioneren van de welstand. We moeten af van de welstand en graag zo snel mogelijk.
Het is niet meer van deze tijd. De CU moet verder en niet blijven steken in het verleden. We kunnen niet altijd achterom blijven kijken. We moeten lef tonen en vooruit denken. Innovaties moeten we naar Putten halen als we ze nog niet hebben. Als we ze wel hebben moeten we deze koesteren. Vernieuwingen zullen voor werk zorgen en leiden tot een duurzame economische spin-off. Dat hebben we nodig in de directe nabije toekomst. Nu kom ik ook gelijk op het volgende: De CU moet echt stoppen met het keffen naar Gem.belangen en een punt zetten. Samenwerken en de klus klaren.
In uw weblog van 15-12 vraagt u zelf naar info: (citaat) -We hebben de leden en de kiezer nodig om te kunnen werken en te weten wat hun visie is. We zijn volksvertegenwoordiger en niet onze mening maar die van de inwoners van Putten is belangrijk.-
Ik ben nieuwsgierig wat u gaat doen als volksvertegenwoordiger met mijn opmerkingen. Met een toch nog bezorgde groet, Tim
Peter Brink
Geplaatst op: 02-01-2009 19:32Citeer
Ik zal zeker het punt van de Welstand commssie op de fractievergadering aan de orde brengen. Ook als ik het standpunt van de ChristenUnie verdedig, wil dat nog niet zeggen dat ik de punten die je aan geeft niet iets mee doe, zeker wel. Ik ben dan ook dankbaar voor de reactie.
dhr. van de Brink (een andere)
Geplaatst op: 13-01-2009 16:57Citeer
Hallo Tim,
Jouw tekst van 17 dec en ook die van 30 dec waren oké. Inhoudelijk heb je heb ook zeker een punt en je voorbeelden waren voor mij duidelijk.

De afstand tussen de politiek en 'de man op de straat' is in Putten te groot. De politiek doet te vaak alsof elke burger alleen maar dom is en niet weet wat hij/zij zegt. Maar die tijd is gelukkig allang voorbij.

Je kunt als politiek "de kloof" gemakkelijk afdoen als borrelpraat, onwil of mensen die hun zin niet kunnen krijgen, maar dat lijkt mij net even te simpel.

Voor degenen die het nog niet door hebben: we leven in een democratie en daarin bepalen de burgers voor een belangrijk deel hoe hun gemeente bestuurd zal worden. Dit gaat door middel van het stemmen op volksvertegenwoordigers van partijen (verkiezingen).

Ik begrijp Tim heel erg goed dat hij zich steeds minder thuis voelt bij de partij die hij destijds heeft gekozen. De beruchte kloof is bij jou steeds dieper aan het worden.
Persoonlijk heb ik datzelfde gevoel. Als ik de CU hoor praten dan vraag ik mezelf ook wel eens af: waar gaat dit nog over? Je heb gelijk, het is altijd tegen GB en eens met het CDA.

Wat kun je als burger nog doen wanneer volksvertegenwoordigers niet doen wat ze wel behoren te doen? Nou Tim dan hebben we het Puttense probleem bij de horens gevat. Ik weet het antwoord niet.
Dit proces gaat, zoals zo vaak, stap voor stap. Eerst verbaasd, op het einde afkeer en onverschilligheid.

Ik heb mezelf wel eens afgevraagd waarom de gemeente altijd wat anders wil dan haar bewoners en de provincie Gelderland.
Dan gaat het niet alleen om de voorbeelden welke Tim geeft, hoewel ze kloppen, maar ook om zoiets als functieverandering. Waarom moest dat weer eens anders dan hetgeen de provincie had bepaald in het streekplan? Met als gevolg dat we als Puttense burgers zitten met veel minder mogelijkheden dan de provincie aanbood. Waarom willen de Puttense bestuurders niet het beste voor hun bewoners, maar altijd wat anders? Zijn hun ego´s soms zo groot geworden?

Ik ben net als jij Tim de draad bij de Puttense CU kwijt. Er is nog maar één partij die aandacht schijnt te hebben voor de zgn "middenklasse" en de rest zit op een eiland bananen te eten. Maar op die partij moet je ook nog wel willen stemmen.

Geloof maar niet Tim dat er ook maar iets met je opmerkingen en vragen wordt gedaan, het gaat meer zo van: ze namen nog een glas en deden nog een plas en alles bleef zoals het altijd was. Erg jammer, maar ik denk dat het nog eens tijd gaat worden voor een nieuwe partij in Putten, die wel oog heeft voor het welbevinden van de Puttense bevolking en helemaal afstand neemt van het verleden.

Natuurlijk kun je geen kranten lezen, de tv uitzetten en de radio verstoppen en je vervolgens erg prettig voelen in je zelf gemaakte grot, maar dat betekent nog niet dat de wereld stil staat. Tijden veranderen en we moeten verder. We kunnen niet innovatie in de weg blijven staan door het verleden steeds maar actueel te houden. Dat kan niet in deze tijd van economische teruggang.

De CU moet dus de economie in Putten op alle punten zoveel als ook maar enigzins mogelijk is stimuleren. Dat de economie in een snel tempo terug gaat is niets nieuws, dit kon iedereen aan zien komen.
Dat de Puttense politiek niets met deze ontwikkelingen doet is een slechte zaak, maar je heb nou eenmaal mensen die slimmer dingen doen als ze slapen dan als ze wakker zijn.

De CU moet dus proberen te zorgen voor werkgelegenheid voor de Puttense bevolking en bedrijven zoveel mogelijk ondersteunen. Daar is echt niet veel geld voor nodig, denk alleen maar eens wat er te winnen kan zijn op het gebied van een snelle afgifte van vergunningen.

Ik ben het ook met Tim eens als het gaat om de welstand. Die kost alleen maar veel geld en levert niets op dan stress en veel boze hoofden. Dus weg met die welstand.

Tot slot wens ik Tim en de CU in Putten veel wijsheid toe.

Groet,
Van den Brink
Tim
Geplaatst op: 13-01-2009 20:24Citeer
Dank u wel dhr. Van de Brink voor uw begrip en steun. Ik ben nieuwsgierig naar de reactie van het CU. groet, Tim
dhr. van de Brink (een andere)
Geplaatst op: 29-01-2009 21:29Citeer
Hallo beste Tim,
Reken maar niet meer op een reactie van de CU, want de kans dat die nu nog komt is klein.
Weet je waarom die zo klein is? Je heb (te)veel kritiek, je bent te scherp en je heb het door, je hoort er ook niet bij, je bent geen bekende in het nest van de Puttense politiek, je heet geen Klaas, Jan of Aart. nee, nee, nee jij telt mooi niet mee.
Kijk maar eens als anderen uit het nest mailen zoals Klaas. Die krijgen gelijk diezelfde dag nog een reactie, maar jij niet, ik niet, Marjolein niet en Rengertje ook niet meer.
Wij horen er niet bij, wij zijn maar stemvee. Volgens de Puttense politiek zijn wij lastig, snappen het niet, spreken alléén borrelpraat en zijn vast ook nog dom.
Tim, voel je maar prettig bij dit dom zijn en hou zoveel mogelijk afstand van de Puttense politiek en stem altijd op de kleinste partij of stem niet.

Groet,
Vd Brink
Tim
Geplaatst op: 31-01-2009 09:41Citeer
Dank u wel dhr. Van de Brink voor uw reactie en advies. Het snelle antwoord op KLaas is mij ook opgevallen, maar ik hoop toch dat de CU nog met een reactie komt en dat u dan geen gelijk heeft. Het zou toch wat zijn als een partij als de CU zo met de Puttense burgers om zou gaan. Ik moet u wel gelijk geven dat het 'verdacht' is, maar ik blijft altijd hopen op het goede, ook al is daar soms geduld voor nodig. groet, Tim
Peter Brink
Geplaatst op: 04-02-2009 09:42Citeer
Het is inderdaad laat met een reactie, mijn excuus daarvoor. Maar ik was ook wel een beetje verbaasd, over de toon en de woordenkeus van jullie. Ik heb er zelfs een hele weblog aan besteed. Het houd mij ook wel bezig dat mensen elkaar zo in een hoek kunnen zetten, zodat verweer bijna onmogelijk wordt. Ik heb u beide nooit op een ledenvergadering gezien de beste plaats om met elkaar te praten over wat het beste is voor Putten. Ik ben niet bezorgd over de inhoud van jullie schrijven, maar wel de manier waarop. En laat ik ook duidelijk zijn op deze manier ga ik de discussie uit de weg. U praat beiden alsof jullie de ChristenUnie althans voorheen een warm hart toe draagt. Erg mooi, jammer dat jullie zo verzuurd zijn geraakt. Als jullie christen zijn, dan zou ik willen aanraden te bidden voor ons, dat helpt beter als dit soort reactie. Zijn jullie geen christen, ga dan eens na of deze manier van werken Nederland echt verder helpt. Zijn wij werkelijk zo dom en verachtelijk bezig? Je kunt hier natuurlijk met ja op reageren. Maar ik daag jullie uit. De nota over het ketenbeleid is openbaar. Ik hoor graag van jullie een duidelijk en goede mening daarover. En niet roepen de ChristenUnie is een slecht partij en luistert niet naar de mensen. Ik ben erg benieuwd en zal op jullie reactie in gaan.
Tim
Geplaatst op: 05-02-2009 23:03Citeer
Pardon.... Welke toon? Welke woordkeus? Wat heb ik fout geschreven? Waar heb ik geschreven dat raadsleden dom en verachtelijk bezig zijn?
Ik heb geschreven dat er blunders zijn gemaakt bij het bosbad, maar dat is niets bijzonders want dat is de mening van bijna heel Putten. Ook heb ik geschreven dat de CU niet weet wat er leeft onder de Puttense bevolking. Ter onderbouwing hiervan heb ik verschillende willekeurige voorbeelden gegeven. Bij dit alles komt nog dat u zelf in uw weblog van 15-12 vraagt om een reactie van de leden en kiezers. Als er dan een mening komt dan gaat u direct een inhoudelijke discussie uit de weg! Dat is voor mij moeilijk te begrijpen.
Het ketenbeleid bestaat uit twee vragen: waar staan ze en wat doen ze binnen. Is één van de twee (of beide) in strijd met de wet, dan is de oplossing simpel. groet, Tim
Peter Brink
Geplaatst op: 06-02-2009 10:58Citeer
Voor deze onzinnig hoge uitgaven is in Putten totaal geen draagvlak en dat had de CU ook kunnen weten als ze eens wat dichter bij de burgers zou staan. Sport is prima, maar niet tegen elke prijs.

Het is in dat licht gezien dan ook jammer dat u daar nu zo weinig mee doet.

Het is te begrijpen dat u uw stinkende best doet om blunders uit het nabije verleden -bosbad- te verdoezelen, dat schijnt de laatste tijd erg in de mode te zijn.

Het is bijna beangstigend dat de CU niet op de hoogte schijnt te zijn van deze wantoestanden. Laten we nou eens eerlijk zijn, wie wil er in een lelijk huis wonen?

De CU moet verder en niet blijven steken in het verleden.

De CU moet echt stoppen met het keffen naar Gem.belangen en een punt zetten.

Even een paar citaten verzameld en dan gaat het vooral om de manier waarop gesproken wordt. Ik zal een voorbeeld geven hoe je het ook kunt zeggen en dan toch een ander toon hoogte nemen.
Voor de hoge uitgaven van sport is volgens mij niet veel draagvlak in Putten.

Want als je de feiten op een rijtje zet zijn die uitgave niet zo onzinnig. En zeker geen 10 miljoen zoals wordt gezegd. Hoe weet jij dat er totaal geen draagvlak is. Heb je er onderzoek na gedaan. Je bedoelt dat er volgens jouw waarneming niet zoveel draagvlak is.

Nog een voorbeeld. Het is te begrijpen dat u uw stinkende best doet om blunders uit het nabije verleden -bosbad- te verdoezelen, dat schijnt de laatste tijd erg in de mode te zijn.

Ik waardeer je inzet, maar dat neemt niet weg dat er in het verleden fouten zijn gemaakt. Bijvoorbeeld het Bosbad.

Dit klinkt een stuk vriendelijker en je zegt hetzelfde.

Nu even het rijtje langs. Het zwembad is voor ongeveer 8 miljoen aanbesteed. Er zijn tot nu toe twee overschrijdingen van de begroting. 1. is het honorarium van de manager. Bij de begroting waren we ervan uit gegaan dat dit door het Bosbad bestuur zo worden gedaan, maar het Bosbad bestuur trad af. 2. Door verborgen gebreken, in het huidige gebouw komt er een overschrijding van de bouwkosten. Door die verborgen gebreken, blijft het zwembad langer gesloten en dat kost inkomsten. Deze onkosten post zal ongeveer 5 ton zijn. Dat is een tegenvaller. Ik heb in een ingezonden in de krant uitgelegd hoe het zit.

Het is in dat licht gezien dan ook jammer dat u daar nu zo weinig mee doet. Hoe weet jij dat ik er niet mee doe. Je bedoelt misschien dat jij er weinig van merkt. Maar dat is niet hetzelfde als dat ik er niets mee doet. Het is een beetje een verdacht makerij en waarom!

Het is bijna beangstigend dat de CU niet op de hoogte schijnt te zijn van deze wantoestanden. Laten we nou eens eerlijk zijn, wie wil er in een lelijk huis wonen?
Dit gaat over de welstand. Is dat zo beangstigend. Je bedoelt misschien dat jij de architectuur niet ooi vind of misschien wel lelijk. Maar over kunst is het moeilijk discussiëren. Dat blijft een beetje heen en weer praten. De Welstandcommissie is een landelijke voorschrift en door de moeilijkheid van discussie als het over kunst gaat, heeft de rijksoverheid deWelstand een hoge bevoegdheid gegeven. Maar daar komt verandering in en ook de ChristenUnie heeft zich uyit gesproken voor een ander opzet van de Welstandcommissie. Wat is het probleem nu precies en passen daar zulke heftig woorden bij.

De CU moet echt stoppen met het keffen naar Gem.belangen en een punt zetten. GB en ChristenUnie verschillen behoorlijk van mening over de N303 en ook wel een beetje over het Bosbad. Maar heb je weleens gekeken naar de voorstellen en besluiten over het Bosbad in de vorige raadsperiode wat toen de stem verhoudingen waren over het Bosbad.
In 2007 hebben ChristenUnie en GB tezamen een motie ingediend over de WVG. In 2008 heeft de ChristenUnie een motie gesteund van GB over het leerlingen vervoer. Wat bedoel je eigenlijk met keffen. Dat we het niet altijd eens zijn. Of dat we nooit iets gezamenlijk doen. Kortom je kritiek is feitelijk niet altijd te volgen en je toon is hard. Als het wat rustiger van toon is, klinkt het ook niet zo absoluut. Kijk naar de opmerking van mijn naar Klaas van de Werff is die zo lelijk. Gisteravond op de raadvergadering hebben we gemoedelijk met elkaar staan praten. Zijn we het eens nou nee. Maar er zijn over en weer geen vervelende gevoelens.
De toon van de muziek is belangrijk.

Dat is precies wat ik bedoel ook in mijn weblog. Trek niet zo snel een conclusie, maar vraag naar een reden. Het klinkt een beetje alsof we erg dom zijn en er allemaal niet van begrijpen. Maar als ik je vraag om de feiten van het Bosbad eens op een rijtje te zetten. Doe je dat niet. Het is maar een voorbeeld. Maar klopt dat voorbeeld ook? En als het voorbeeld niet klopt is de conclusie ook wat anders.

Het ketenprobleem. Ik ga met een paar vrienden een pilsje drinken achterin de schuur van de boerderij. Is niet tegen de wet? Ik doe dat weleens vaker en zet er een bank neer om te gaan zitten. Is niet tegen de wet. Dus keten mogen. Aan welke criteria moet een keet voldoen om als keet te boek te staan? Wanneer ben je een keet? Er valt wel iets meer teg zeggen, als alleen maar wat te roepen. Verdiep je eens in het probleem. Ik ben gaan kijken in een keet. Heb gepraat met die jongeren. Ik ben bij een hoorzitting geweest van de BEM.
Tim
Geplaatst op: 11-02-2009 11:17Citeer
Dank u wel voor uw reactie en uw aanwijzingen. Het spijt me dat ik niet naar uw smaak de dingen heb neergeschreven. De ene mens is nou eenmaal niet de andere. Sommige mensen kunnen van alles en nog wat prachtig verwoorden. Ik zeg op mijn manier wat ik bedoel en probeer duidelijk te zijn. Als mensen dat niet leuk vinden dan is dat zo, ik doe mijn best. Uit uw reactie maak ik op dat u mijn manier van schrijven niet prettig heeft gevonden. Maar een bouwvakker legt stenen en een ambtenaar schrijft en leest, kan je nu van de één verwachten dat hij het werkt van de ander kan doen en andersom? Ik denk van niet.
Mensen zouden eens wat meer respect voor elkaar moeten opbrengen en meer naar elkaar moeten luisteren. Het gaat dan niet meer om een punt en komma, maar om de hoofdzaak. Mijn belangrijkste punten zijn simpel en duidelijk: De CU weet onvoldoende wat er leeft onder de Puttense bevolking, heeft te weinig eigen visie en is teveel bezig met het verleden. Voorbeelden heb ik al gegeven. groet, Tim
Ard Kleijer
Geplaatst op: 14-02-2009 20:17Citeer
Tim,

Ik nodig jou uit om eens samen te praten. Bel mij op het gemeentehuis op 0341 359710. Dan kunnen wij eens praten over zaken die jou bezighouden en waar ik misschien iets mee kan. Bij deze

mvg Ard Kleijer
Nieuw bericht

Archief > 2012 > mei

Geen berichten gevonden